INSTRUKTORZY

Agata Kramarz

Krakowianka. Absolwentka Zarządzania Kulturą na UJ oraz Zarządzania Organizacją Pozarządową na UŚ. Uczęszczała na różne kursy fotograficzne, ale najbardziej ceni wiedzę przekazaną przez dobrych ludzi oraz nabytą w drodze eksperymentu. O fotografii cyfrowej nie ma pojęcia. Fascynuje ją ruch, przede wszystkim połączenie teatru z formami takimi jak taniec współczesny, akrobatyka czy butoh. Ciągle pracuje nad świadomością ciała. W wolnej chwili szyje, przerabia, haftuje, skleja.. różne rzeczy. Aktywistka społeczna. Pracowała jako streetworkerka przy projekcie Mobile School. Należała do Grupy POZA pracującej metodą teatru społecznego (Teatr Forum) wypracowaną przez Augusto Boal'a. Razem z Grupą Patefon animuje przestrzeń pomiędzy FAMĄ a mieszkańcami Świnoujścia. Swoimi działaniami, w 2009 i 2011 roku, zostali wyróżnieni za najbardziej kreatywną i nieszablonową postawę festiwalu nagrodą im. Maxa Szoca. W planach ma aktywizację stodoły, która znajduje się przed jej oknem.
Aktywnie działa w Stowarzyszeniu To.pole jako członek zarządu. Jest współorganizatorką projektu POLtwór - Kreatywna Forma Recyklingu.


czesc.kroma@gmail.com


fot. Ania Onopiuk


Katarzyna Dorota 

Urodzona w Lublinie, obecnie mieszka w Krakowie. Animatorka kultury z zamiłowania i wykształcenia (studia na UMSC w Lublinie oraz UJ w Krakowie). Podczas studiów uzyskała również uprawniania instruktora fotografii. Skończyła studia podyplomowe z Zarządzania Organizacją Pozarządową na UŚ w Katowicach. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów z zakresu artrecyklingu, fotografii i plastycznych technik tradycyjnych. Współzałożycielka i wiceprezes stowarzyszenia To.pole gdzie rozwija swoje pasje łączenia działań społecznych, ekologicznych i artystycznych w projekcie POLtwór - Kreatywna Forma Recyklingu.
Jej pasją jest również kultura tradycyjna - muzyka, taniec, śpiew i wzornictwo. Pomaga przy realizacji projektu Pa-da-rach-CACH!, który łączy w sobie wszystkie te elementy. Obecnie jest także słuchaczem projektu realizowanego przez Uniwersytet Ludowy w Woli Sękowej. Jako trenerka, w projekcie Theodor-Heuss-Kolleg programu Fundacji Boscha, prowadzi warsztaty dla młodych ludzi z Polski i Ukrainy mające na celu stworzenie możliwości i pobudzenie kreatywności do działania na rzecz społeczności lokalnych. W wolnych chwilach przerabia ubrania, meble, robi biżuterię oraz ucieka z miasta na wycieczki po lesie.




Ewa Hubar

Absolwentka Etnologii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od dawna zajmuje teatrem tańca, kontakt improwizacją oraz zagadnieniami związanymi ze świadomością ciała. Zainteresowania te rozwijała w Danii (1,5 roku uczyła się teatru tańca, tańca współczesnego, kontakt improwizacji i wielu innych technik teatralnych), a obecnie w Krakowie pod okiem Iwony Olszowskiej. Prowadzi własne badania z zakresu antropologii ucieleśnienia, organizując warsztaty w ramach Stowarzyszenia To.ople przy współpracy z UJ.
Jej drugą pasją jest polska i wschodnioeuropejska kultura tradycyjna - w szczególności polska muzyka tradycyjna, śpiew oraz taniec, a także rzemiosło i rękodzieło. Poprzez liczne warsztaty oraz wyprawy na wieś ma kontakt z osobami, dla których to, co nazywamy polską kulturą tradycyjną jest codziennością, dzięki temu doświadcza żywej tradycji i uczy się technik głęboko zakorzenionych w naszej kulturze. Swą działalność w Stowarzyszeniu To.pole realizuje poprzez organizację warsztatów muzyki tradycyjnej ‘Pa-da-rach-CACH!’ wraz z ‘mistrzami polskiej tradycji’.
Rękodziełem zajmuje się od dawana traktując to jako pasję, formę auto-terapii i ekspresji. Współpraca przy organizacji projektu POLtwór pozwoliła jej rozwinąć swoje pomysły i umiejętności oraz przekazać je innym.


ewa.hubar@gmail.com



Ponadto mamy możliwość angażowania dodatkowych osób!